کارآفرینی راهبرد توسعه

ویلاگ شخصی دکتر کامبیز طاهری آبکنارkambiz Taheri Abkenar

مدیریت برند و عملیات برندینگ
ساعت ٩:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۳۱  کلمات کلیدی: برند ، موفقیت ، اقتصاد کشور

از آنجا که نام برندنقش اصلی را در میان عناصر برند بازی می‌کند و تداعیات ذهنی قدرتمندی را در زمینه محصول به صورت مختصر و مفید ارائه می‌نماید ، لذا انتخاب نام برند یک از مسائل اساسی است که بایستی به آن توجه نمود. نام‌ها از موثرترین ابزارهای ارتباطی برند با مخاطبین به شمار می‌آیند. اکثر آگهی های تبلیغاتی بین 30 تا 60 ثانیه نمایش داده می‌شوند. در این میان نام برند است که توسط مشتریان به حافظه سپرده و ثبت می گردد.

مساله وابستگی محصول/خدمت و نام در ذهن مصرف کنندگان سبب گردیده تا شرکتها کمتر به تغییر نام بپردازند. همین امر سبب گردیده تا قبل از انتخاب نام برای برند مطالعات عمیق و وسیعی در این زمینه صورت پذیرد. انتخاب نام مناسب برای یک برند بسیار دشوار است. از میان کل واژگان یک زبان ، تعداد محدودی را می توان برای یک نام‌گذاری برند انتخاب کرد. زمانی که شما به عنوان یک مدیر متوجه شوید که نام تجاری انتخابی شما قبلا ثبت گردیده است و به لحاظ حقوقی غیر قابل استفاده است احساس بدی به شما دست خواهد داد.

انتخاب نام جدید برای یک محصول جدید، ترکیبی از هنر و علم است. نام‌هایی که ساده هستند و به راحتی نگارش و تلفظ می‌شوند، آشنا و بامفهوم هستند، متفاوت و منحصر به فردند و قادرند میزان آگاهی برند را در ذهن مصرف‌کننده تا حد زیادی افزایش دهند ،(و خصوصیاتی از این دست) نام‌هایی مناسبی می‌باشند. اینجاست که نقش و اهمیت مدیریت برند و عملیات برندینگ بیش از پیش نمایان میگردد.


 
جملات زیبا و الهام بخش برای زندگی
ساعت ۱:٤۳ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٢٧  کلمات کلیدی: زندگی ، موفقیت ، مثبت اندیشی


 
تاثیر نگرش شما در افزایش فروش
ساعت ٩:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱٧  کلمات کلیدی: کلاس کارافرینی ، فروش ، مثبت اندیشی

با سلام و احترام حتما در کلاس کارافرینی با سئوال فروش مواجه شده اید.حال در این خصوص به تاثیر شگرف نگرش می پردازیم:

کنکاش کنید تا سابقه خرید های قبلی مشتری تان را داشته باشید!این راه همیشه در تشخیص خریداران واقعی از احتمالی کارساز است. البته فهم اینکه چه اشکالاتی در خرید های قبلی برای مشتری ایجاد شده می توان استراتژی شما را در فروش روشن تر نماید. تک تک کلماتی که خریدار شما به زبان می آورد می تواند شما را در این مسیر یاری کند. هیچ چیزی در زندگی مثل به دست آوردن و حفظ نگرش مثبت مفید و سود ده نیست. برای همه در وهله اول این مهم است که در ارتباط با شما چه حسی دارند؟ نگرش شما و نحوه تاثیر آن در نگرش دیگران نه تنها برکار که بر تمام زوایای زندگی تان مثل ازدواج- فرزندان - سلامتی - ثروت و شانس سایه می افکند. کافی است یکبار آن را امتحان نمایید تا اثرات مثبت و فراگیرش را در تمام زندگی تان و همین طور فروش تان ببینید.


 
اولویت های اقتصادی برای دولت جدید
ساعت ۱٠:۳۱ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٥/۱٤  کلمات کلیدی: اقتصاد کشور ، دولت آقای دکتر روحانی

با سلام ارائه آمار تورم توسط مرکز آمار ایران که از 30 درصد عبور کرده است و افزایش نقدینگی در میان مردم شاید بزرگترین چالش اقتصادی در اولین روز کاری برای دولت جدید باشد. البته معرفی افرادی کارآمد در تیم اقتصادی دولت دکتر روحانی و همچنین تاکیدات مقام معظم رهبری بر اهمیت شرایط اقتصادی مردم در نامگذاری سال 1392 امید گشایش اقتصادی را گوشزد می نماید. تعیین تکلیف قانون فضای کسب و کار و همچنین پرداختن به وضعیت نابسامان تولید داخلی از اولویت های مهم برای دولت جدید خواهد بود.

تعداد زیادی از کارخانه ها به علت عدم برنامه ریزی در پرداخت یارانه صنعتی و واردات بیش از حد در مرحله تعطیل و یا نیمه تعطیل قرار گرفته اند. کارخانه های خوردو سازی در شرایط بدی هستند و کشاورزان ما هم شرایط خوبی دارا نیستند.امید است هرچه زودتر به این معظلات رسیدگی شود تا حماسه اقتصادی به گفته رهبر فرزانه انقلاب محقق شود.


 
چرا موفقیت؟
ساعت ۸:٤٧ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٥/٩  کلمات کلیدی: کارآفرینی ، زندگی ، موفقیت ، فقر

فقیر بودن اسباب شرمساری نیست.اما نداشتن پول نشانه رنجش از پولدارها و نداشتن رویایی محکم و منسجم برای بهبود شرایط خویشتن است.به زبان دیگر ما دو نوع فقیر داریم:

1- اشخاصی که کم پولند و امیدی برای تحصیل پول بیشتر ندارند.

2- کسانی که پول ندارند اما رویایی برای پولدار شدن در سر می پرورانند.

بسیاری از والدین فرزندانشان را از یافتن شغلی به راستی مناسب دلسرد می کنند و در مقام توجیه کار خود می گویند کار مورد نظر تو غیر ممکن است.به همین علت این فرزندان چاره ایی جز پرداختن به شغلی غیر دلخواه ندارند.در صورتی ثروت مندان واقعی در ایران و جهان در نسل قبل خود فقیر محسوب می شدند ولی با کوشش امروز ثروتمند هستند. بسیاری از صاحبان صنایع بزرگ در ایران و جهان از این دست هستند. مک دونالد-فورد- جوجه سخاری کنتاکی- ام ب و- ای پک- دکتر هاشمی مدیر عامل کاچیران-تیمور تاج علی آبادی موسس شرکت ترخینه-احمد اسلامیان قطعه ساز برتر و تولید کننده رنگ های صنعتی و   ....