فنی و حرفه ای برای ارایه آموزش های مهارتی به حوزه های علمیه اهتمام دارد

با سلام به همه دوستان و دانشجویان.روز دانشجو را به سهم خودم تبریک می گویم. خبر امروز در مورد آموزش های مهارتی است:

'کوروش پرند' روز شنبه در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین محمد لاکانی مدیر حوزه های علمیه استان گیلان افزود: با توجه به تغییرات فناوری اطلاعات، راه اندازی مراکز مهارتی و ارایه آموزش های لازم به طلاب و روحانیون لازم است.

وی اظهار داشت: با ایجاد مراکز مهارتی در کنار حوزه های علمیه، می توان به روحانیون و طلاب آموزش های مهارتی بویژه در حوزه فناوری اطلاعات ، فضای سایبری و مجازی ارایه داد.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خاطرنشان کرد : ایجاد مراکز مهارتی فنی و حرفه ای در جوار حوزه علمیه امیرالمومنین رشت می تواند نمونه موفقی برای سایر حوزه ها در کشور باشد.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت ترویج فرهنگ کار در کشور بیان داشت : متاسفانه فرهنگ کار در کشور از بین رفته و انسان های زحمت کش و افرادی که از راه حلال روزی کسب می کنند ، الگو نیستند.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اضافه کرد : متاسفانه جوانان ما بیشتر تمایل به پشت میزنشینی دارند و به هر کاری علاقه نشان نمی دهند.

وی با بیان این که همه ما بایستی برای ترویج فرهنگ کار و مهارت آموزی در کشور تلاش کنیم ، تصریح کرد : روحانیون در نماز جمعه و محافل مختلف در این زمینه نقش مهمی دارند.

مدیر حوزه های علمیه استان گیلان نیز در این دیدار گفت : رسانه ها در ترویج فرهنگ کار در جامعه نقش مهمی دارند که می توانند در این زمینه فعالیت های مختلفی داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد لاکانی با بیان این که الگوهای موفق کار از بزرگان دینی و کارفرمایان را باید برای جوانان معرفی کنیم، افزود: روحانیون در معرفی بزرگان دینی نقش مهمی دارند.

 

/ 0 نظر / 24 بازدید