توسعه کسب و کار و رونق تولید از اولویت های کاری دولت یازدهم

به گزارش ایرنا، منوچهر ملکیانی روز دوشنبه در چهارمین کنفرانس صنعت احداث و انرژی، افزود: ماهیت ساخت و سازها در کشور تحقق اصل حماسه اقتصادی است و بدون حضور مردم و بخش خصوصی در حوزه تولید، کسب و کار در کشور رونق نخواهد گرفت.

به گفته وی، آسیب شناسی ضعف های موجود در صنعت ساخت و ساز و ارایه راهکارهای مناسب با استفاده از تجارب جهانی، می تواند به توسعه صنعت احداث و انرژی در کشور کمک شایان توجهی کند.

عبدالعظیم گلچین دبیر چهارمین کنفرانس صنعت احداث و انرژی با اشاره به میزگردهای تخصصی این کنفرانس گفت: تبیین الگوی توسعه صنعت احداث، ارایه راهکارهای مناسب برای ایجاد ارتباط بین بخش خصوصی، دولتی و دانشگاه ها و انجام تمهیدات لازم برای حضور شرکت های خارجی بعد از رفع تحریم ها در پروژه های مهم ساخت و سازهای کشور از مباحث نخستین میزگرد تخصصی این همایش است.

وی افزود: ارایه روش های نوین تامین اعتبارات از منابع داخلی و خارجی برای انجام سرمایه گذاری بیشتر در حوزه ساخت و سازها، ارایه راهکارهای تامین وثایق و ضمانت نامه ها بانکی و استفاده از توانمندیهای شرکت های بیمه ای در این حوزه، از دیگر میزگردهای تخصصی این همایش است.

وی بر ضرورت رشد و توسعه اقتصادی ملی تاکید کرد و گفت: در صورتی که ضرورت توسعه کشور در بخش های مختلف اقتصادی به خوبی هدایت نشوند، بدون شک این مساله به ضرر اقتصاد ملی تمام خواهد شد.

یادآور می شود؛ چهارمین کنفرانس صنعت احداث و انرژی با رویکرد ظرفیت سازی، ایجاد توانمندی و ماندگاری شرکت ها و سازمانهای پروژه محور روز دوشنبه در تهران آغاز به کار کرد.

هدف از تشکیل این کنفرانس که با حضور کارشناسان و متخصصان پروژه های مختلف عمرانی در حال برگزاری است، استفاده از روشهای نوین تامین منابع مالی در پروژه های صنعت احداث و انرژی و صدور خدمات فنی و مهندسی است.

ارایه راهکارهای مناسب برای دولت در جهت ایجاد بسترهای لازم به منظور توانمندسازی و ماندگار کردن شرکت ها در راستای توسعه مهندسی کشور و توجیه و تشویق شرکتهای پروژه محور به بازنگری در ساختارهای درونی به منطور ایحاد بهبود مستمر عملکرد و پی ریزی زمینه ماندگاری در صنعت احداث کشور از دیگر اهداف تشکیل این کنفرانس است.

همچنین در این کنفرانس چگونگی شناسایی تهدیدها و فرصتها و تبیین راهکارهای ارتقا جایگاه شرکتها در بازارهای جهانی برای انتقال و استفاده از فناوریهای نوین و ایجاد اشتغال در کشور توسط کارشناسان، متخصصان، اساتید و اندیشمندان حوزه ساختمان و شهرسازی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

چهارمین کنفرانس بین المللی صنعت احداث انرژی با رویکرد ظرفیت سازی ایجاد توانمندی و ماندگاری شرکتها و سازمان های پروژه محور، روزهای 30 دی و اول بهمن ماه در تهران برگزار می شود./ 0 نظر / 17 بازدید